Reportazhi i “Daily Mirror”/Reagojnë banorët e Lazaratit: Këtu nuk ka ISIS

Banoret e Lazaratit jane zemeruar me reportazhet e gazetareve te huaj. E perditshmja britanike “Daily Mirror”  e ka paraqitur fshatin ...


Banoret e Lazaratit jane zemeruar me reportazhet e gazetareve te huaj. E perditshmja britanike “Daily Mirror”  e ka paraqitur fshatin si nje baze nga ku ISIS fiton te ardhura por edhe rekrute.
Per te argumentuar irritimin e tyre dhe per te hedhur poshte akuzat e “Daily Mirror”, ata te ftojne per te filmuar territorin. 
Ne kete fshat prej kohesh shfaqen shume pak banoret. Ata qe nuk jane  larguar jane te moshuar. Kurse te rinjte ose kane kaluar kufijte ose jetojne ne metropol apo ne Gjirokaster
Ndaj gazettes britanike ka reaguar edhe imami i Lazaratit, Gentjan Pollo.
Pas operacionit te policise ne 2014-n, zyrtarisht mesohet vetem pëe nje rast të kultivimit te kanabis sativa. Personi pergjegjes u procedua penalisht.  Per shkrimin e “Daily Mirror” i cili bazohej ne te dhena te vjetra dhe fakte jobindese te henen reagoi edhe Drejtori i Policise se Shtetit i cili i quajti lajme te tilla, filma artistik. 

Related

Top Lajm 2095830483472135772

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item