Refugjatët sulmojnë gazetarët me thikë (VIDEO)

Në një video të postuar së fundmi shihet momenti kur një grup i refugjatëve i sulmojnë dy gazetarë me thikë, kur ata ishin duke dokum...


Në një video të postuar së fundmi shihet momenti kur një grup i refugjatëve i sulmojnë dy gazetarë me thikë, kur ata ishin duke dokumentuar gjendjen e vështirë në të cilën jetojnë këta refugjatë.
Maaike Engels ishte duke filmuar së bashku me kolegun e tij, Teun Voeten në një kamp në Francë, kur në një moment tre refugjatë tentojnë që t’ia vjedhin aparatin.
Përderisa refugjatët e sulmonin Voeten, Engels për fat kishte të ndezur kamerën dhe e filmoi të gjithë incidentin, transmeton Klan Kosova.
Në një moment kur të rinjt janë duke e sulmuar gazetarin, disa refugjatë të tjerë filluan të hidhnin gurë në drejtim të tyre dhe ata u larguan.
“Në çdo komunitet, edhe në ato më të mirat, gjithmonë ka persona si këta djemtë”, ka shkruar Engels në Facebook.
Më poshtë mund ta shikoni tërë videon e incidentit.

Related

Video 3316471675710578779

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item