RECETA/ Lëng qepe kundër diabetit dhe sëmundjeve të stomakut

Lëngu i qepës ndihmon shumë për të mbajtur nivelet e sheqerit në gjak. -Merrni një kokërr qepë dhe e ndani në katër pjesë -Pjesët ...


Lëngu i qepës ndihmon shumë për të mbajtur nivelet e sheqerit në gjak.
-Merrni një kokërr qepë dhe e ndani në katër pjesë
-Pjesët i hidhni në një kavanoz të mbushur me ujë të pastër (rreth 200 mililitër)
-Mbyllni kavanozin dhe e lini të qëndrojë për tetë deri në 10 orë në një vend të errët.
-Në mëngjes tretësira e fituar kullohet nga qepa dhe pihet esëll.
-Pirja e saj duhet të bëhet brenda 10 minutash.
-Përsëriteni këtë për 40 ditë pa ndërprerje.
Lëngu i qepës ndihmon gjithashtu edhe kundër problemeve me shikimin, si dhe lufton parazitët që mund të gjenden në aparatin tretës dhe në zorrë.

Related

Shëndet & estetikë 7207622008833792858

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item