Putin akuzon SHBA dhe NATO-n: Duan të jenë të vetme në fronin e Europës

Në intervistën e dhënë për gazetën gjermane Bild Putin ka folur për gjithçka. Ai ka ftuar SHBA-të të bashkohen me Rusinë në koalicio...


Në intervistën e dhënë për gazetën gjermane Bild Putin ka folur për gjithçka.
Ai ka ftuar SHBA-të të bashkohen me Rusinë në koalicionin botëror kundër terrorizmit.
Të gjithë bashkë mund ta mposhtim më lehtë. Ne kemi të gjithë të njëjtin problem, të njëjtin armik. Le të bashkojmë forcat”, ka thënë Putin.
Por pas ftesës për bashkëpunim ai ka lëshuar edhe një sulm ndaj Amerikës dhe NATO-s.
“Ata duan të hipin në fronin e Europës të vetëm. Duan të jenë zotër të gjithçkaje. Gabimi ynë ka qenë që pas rënies së Bashkimit Sovjetik nuk mbrojtëm interesat kombëtare dhe të ruanim rolin tonë në Europë. Kjo do të kishte sjellë një stabilitet më të madh”, tha Putin.

Related

Bota 8576020204597389558

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item