PS i mbyll derën Blushit: Në Kongres, vetëm rikonfirmimi i Ramës (VIDEO)

Në Partinë Socialiste nuk do të ketë një garë për zgjedhjen e kryetarit të partisë. Zv. Kryeministri Niko Peleshi në një intervistë për...

Në Partinë Socialiste nuk do të ketë një garë për zgjedhjen e kryetarit të partisë. Zv. Kryeministri Niko Peleshi në një intervistë për Televizionin Klan thotë se kongresi sipas statutit do të shprehet vetëm për të rikonfirmuar mandatin e kryetarit aktual, si dhe reformave të ndërmarra nga qeveria.
Vetëm nesë delegatët e forumit më të lartë drejtues të kësaj forcë do të votonin për ndërprerjen e mandatit të kryesocialistit Rama thotë Peleshi, atëherë do të niste procesi i zgjedhjeve sipas parimit “një antar, një vote” për kryetarin e ri të partisë, gjë që Peleshi nuk e sheh të pamundur të ndodhë.


PELESHI-NUK DO TE KETE GARE PER KRYETARIN by gazeta-panorama

Related

Shqipëria 6521609105432239331

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item