Protesta në Kosovë, BE dënon dhunimin e pronës publike

Bashkimi Europian ka dënuar shkatërrimin e pronës publike nga protestuesit në Kosovë. Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë ka reaguar...

Bashkimi Europian ka dënuar shkatërrimin e pronës publike nga protestuesit në Kosovë.


Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë ka reaguar në lidhje me ngjarjet e sotme që rrodhën nga protesta e organizuar nga opozita kosovare për rrëzimin e Qeverisë.
 
BE ka dënuar shkatërrimin e pronës publike, ka bërë thirrje për qetësi dhe heqje dorë nga dhuna. Policia e Kosovës bëri me dije se 14 persona u lënduan në protestën e sotme të mbajtur nga opozita. Në një deklaratë për shtyp, zëdhënësi i policisë. Mësohet se mes të lënduarve janë 10 policë, 2 qytetar dhe 2 gazetarë sot në Prishtinë.

Related

Top Lajm 6731402243603537279

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item