Prezantohet një yll i ri i kinematografisë me origjinë shqiptare , këtë herë në Kanada

Megjithëse jemi ta pakt në numër si popull por dita ditës po na shtohen njerëzit që po i njeh bota, duke shprehur talentin e tyre....Megjithëse jemi ta pakt në numër si popull por dita ditës po na shtohen njerëzit që po i njeh bota, duke shprehur talentin e tyre.
Rasti më i i fundit është i vajzës shqiptare nga Gjilani i Kosovës, ajo quhet Tring Rexhepi.
Rexhepi prej vitesh jeton në Kanada. Sëfundmi Tringa ka marrë shumë famë në shtetin ku jeton.
Ajo ka publikuar një këngë të vetëm me titull “Go”, njëkohësisht ajo ka marrë pjesë në shumë shfaqje teatrale dhe shumë projekte të tjera që lidhen me artin.
Mediat kanadeze i kanë dhënë hapësirë, duke e promovuar këngëtaren shqiptare, madje e kanë quajtur edhe si Hirushe. Ajo gjithashtu ka bërë të ditur se aktron në teatër, në film/TV dhe është regjizore në një teatër të Torontos.


Related

Showbiz 8811650901151006331

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item