Porositën vrasjen e dy shqiptarëve, pranga dy italianëve

Atentati me eksploziv ndaj një salle lojërash që çoi në vdekjen e dy të rinjve shqiptarë në Imperia, ka zhvillime të rëndësishme. Siç ...


Atentati me eksploziv ndaj një salle lojërash që çoi në vdekjen e dy të rinjve shqiptarë në Imperia, ka zhvillime të rëndësishme. Siç shkruajnë mediat italiane, në pranga janë vënë edhe dy italianë, një djalë i ri dhe një 56-vjeçar.
Ngjarja ndodhi në muajin nëntor 2015 në Imepria, Itali.
Të arrestuarit janë, Michele Muçiolo, 23 vjeç, dhe Alessio Alberigo, 56 vjeç, që nga hetimet e bëra mësohet se janë porositësit e atentatit.
Ndërkaq tre shqiptarët, ku dy prej tyre vdiqën kanë qenë ekzekutuesit e atentatit. Mretjev Ismajlukaj, 19 vjeç, Albert Jakupaj, 19 vjeç dhe Aramit Ismajlukaj, 29 vjeç, këta dy të fundit vdiqën në atentat, kanë qenë personat që hodhën lëndën shpërthyese në sallën e lojërave.


Related

Top Lajm 7356820809624892679

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item