Politika uron Kadarenë

Politika ka zgjedhur “Facebook”-un për të uruar shkrimtarin Ismail Kadare  me rastin e 80-vjetorit të lindjes . Kryeministri Edi Rama ka...


Politika ka zgjedhur “Facebook”-un për të uruar shkrimtarin Ismail Kadare me rastin e 80-vjetorit të lindjes.

Kryeministri Edi Rama ka shkruar “Edhe 100” në një postim, ku ka postuar edhe një foto të shkrimtarit.

Në të njëjtën mënyrë, kreu i opozitës, Lulzim Basha, shprehet: “Me rastin e 80-vjetorit i uroj ditëlindjen shkrimtarit tonë të madh kombëtar Ismail Kadare. Një ditë e shënuar jo vetëm për të dhe familjen Kadare, por për të gjithë shqiptarët kudo që janë”.

Një urim ka bërë edhe kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj: “Gëzuar Ditëlindjen, Gjeneral i Ushtrisë së Letrave të bukura shqipe!”.

Related

Top Lajm 1404255677449244988

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item