Policia sekuestron një arsenal të madh armësh luftarake (FOTO)

Një arsenal armësh është sekuestruar gjatë një operacioni policor të bërë mëngjesin e sotëm. Ka qenë policia e Kosovës, që gjatë një a...


Një arsenal armësh është sekuestruar gjatë një operacioni policor të bërë mëngjesin e sotëm. Ka qenë policia e Kosovës, që gjatë një aksioni në zonën e Drenasit, ka sekuestruar një sërë armësh të kalibrave të mëdha.
“Policia pas bastisjeve në tri lokacione, 2 në Llapushnik dhe një në Koreticë e Lartë, ka gjetur armë automatike dhe municione tjera, fishekë të kalibrave të ndryshëm. Policia ka ngritur dyshime se municion dhe mjete shperthyse mund të ketë edhe në fshatin Koreticë e Epërme”,- ka thënë Driton Morina, komandant i stacionit policor të Drenasit.
Ai ka thënë se, ndër tjera janë gjetur 11 armë atutomatike, 25 mina antitank dhe 4000 gram materie shpërthyese tritol”,- thuhet në njoftimin e policisë.

Policia sekuestron një arsenal të madh armësh luftarakeNjë arsenal armësh është sekuestruar gjatë një operacioni...
Posted by Tetova News on Monday, January 18, 2016

Related

Top Lajm 7451760248911338235

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item