Pas shpërthimit, qeveria turke ndalon mediat të transmetojnë

Qeveria turke ndalon mediat vendase të raportojnë për shpërthimin në Stamboll i cili la të paktën 10 turistë të vdekur dhe dhjetra të ...


Qeveria turke ndalon mediat vendase të raportojnë për shpërthimin në Stamboll i cili la të paktën 10 turistë të vdekur dhe dhjetra të plagosur.
Pasi policia zioloi zonën pranë xhamisë Blu ku ndodhi ngjarja, një ndalim transmetimi u imponua nga qeveria. Imazhet e pasojave të sulmit kamikaz, qarkulluan gjerësisht në mediat sociale, duke treguar kufomat dhe pjesët e trupit të shpërndara në sheshin Sultanahmet.
Këshilli i Lartë i Radio Televizionit ka imponuar ndalimin e transmetimit menjëherë pas shpërthimit që ndodhi në shesh in e mbushur me turistë. Por disa gazetarët në Twitter thanë se është ndaluar raportimi vizual por raportimi me gojë mund të vazhdojë.

Related

Bota 4525128828296686361

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item