Njihuni me vajzën nga Kosova që ka tërhequr vëmendjen e Donald Trump

Një vajzë e quajtur Lisa Milicaj është me origjinë nga Kosova, por prej vitesh ajo ka shërbyer si këshilltare në Bashkinë e Pleasant ...


Një vajzë e quajtur Lisa Milicaj është me origjinë nga Kosova, por prej vitesh ajo ka shërbyer si këshilltare në Bashkinë e Pleasant Valley të New Yorkut.
Në lidhje më Lisën, kandidati për president në SHBA Donald Trumpka shkruar në në rrjetin social Twitter se ajo është në mbështetje të republikanëve dhe Trumpit.
“E vërteta duhet thënë, kurrë nuk kam dëgjuar për ‘National Review’ derisa ata ‘u përpoqën’ të deklarojnë luftën kundër jush. Por s’ka, problem, ju tashmë e morët votën time”, ka shkruar Trump në Twitter.

Prindërit e Lisës kanë emigruar rreth 45 vjet më parë në SHBA, por Lisa flet shumë mirë gjuhën shqipe, pavarësisht se ka lindur dhe është rritur atje, madje ajo nuk ka qenë asnjëherë në Kosovë.

Related

Diaspora 6533136285819649012

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item