Një kandidat surprizë për shtëpinë e Bardhë

Në garën për Shtëpinë e Bardhë duket se do të ketë një surprizë të madhe. Michael Bloomberg, miliarder dhe ish-kryebashkiak i Nju Jo...


Në garën për Shtëpinë e Bardhë duket se do të ketë një surprizë të madhe.
Michael Bloomberg, miliarder dhe ish-kryebashkiak i Nju Jorkut po mendon seriozisht kandidimin.
73-vjeçari po bëhet gati të futet në garë, raporton NYT.
Ai është gati të investojë 1 miliard dollarë nga pasuria e tij prej 35,5 mld dollarësh për fushatën presidenciale.
Aktualisht Bloomberg është personi i 14 më i pasur në botë, duke lënë shumë pas Trump që është i 72-ti.

Related

Top Lajm 6814948054884622545

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item