NASA nis dy raketa: Tashmë moti dhe stuhitë parashikohen më lehtë (VIDEO)

Kompania private e hapësirës ajrore “Space X” ka nisur dy raketa, një në hapësirën e tokës dhe një tjetër në Oqeanin Paqësor të cilat...


Kompania private e hapësirës ajrore “Space X” ka nisur dy raketa, një në hapësirën e tokës dhe një tjetër në Oqeanin Paqësor të cilat do të shërbejnë për të parashikuar sa më saktë motin.
NASA thotë se këto dy pajisje do të shërbejnë për të parashikuar edhe intensitetin e stuhisë, tornadove madje edhe tërmetet.
Ky është momenti i ngritjes së raketës.

Related

Video 5476820388711758357

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item