Merr fund paqja: Turqia bombardon furishëm IS, 200 të vrarë

Turqia është akuzuar vazhdimisht nga Rusia se është aleate me Shtetin Islamik. Sipas Rusisë Turqia kryente tregti nafte me xhihadistët...

Turqia është akuzuar vazhdimisht nga Rusia se është aleate me Shtetin Islamik.
Sipas Rusisë Turqia kryente tregti nafte me xhihadistët.
Por pas sulmit në Stamboll duket se Turqit janë zemëruar me ish-aleatët e tyre.
Turqia ka bombarduar disa baza xhihadiste në Irak dhe Siri dy ditët e fundit duke vrarë mbi 200 xhihadistë.
Ka qenë kryeministri Davutoglu që e ka dhënë njoftimin.
“Kemi kryer rreth 500 goditje ndaj IS duke neutralizuar 200 xhihadistë”, tha Davutoglu./tema

Related

Top Lajm 2899594151527686279

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item