Ky është lëngu që kuron kancerin. Ja formula

Kjo pije përmban gjithçka që është e nevojshme për një shëndet të përsosur. Përbërësit: – 2 mollë të madhësisë mesatare – 3 pjesë ...


Kjo pije përmban gjithçka që është e nevojshme për një shëndet të përsosur.
Përbërësit:
– 2 mollë të madhësisë mesatare
– 3 pjesë selino
– 1 trangull
– xhenxhefil të qëruar
– gjysmë limoni me lëvore
– 150 gramë majdanoz
– 60 gramë spinaq.
Përgatitja:
Të gjithë përbërësit e përmendur i preni në sasi të imëta, i përzieni e më pas i hidhni në blender. Ky lëng ndikon te dhimbjet dhe problemet me shtypjen e lartë të gjakut, problemet me lëkurë, astmë, eshtra, tretje. Pos kësaj, ky lëng ndikon si masë parandaluese ndaj kancerit të gjirit, mushkërive, mëlçisë dhe zorrës së trashe, ul nivelin e kolesterolit të ulët dhe ndihmon në humbjen në peshë. Nëse nuk jeni mësuar në konsumimin e lëngjeve natyrale, mund të ndodhë që në herë të parë të mos ju pëlqejë shija, por mund ta përmirësoni shijen duke shtuar mollë tjetër.

Related

Shëndet & estetikë 1469421630130749363

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item