Kultivonin kanabis në banesë, 7 shqiptarë në pranga

Shtatë shtetas shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë angleze në  Nottinghamshire, pasi në banesën e tyre është gjetur kanabi...


Shtatë shtetas shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë angleze në  Nottinghamshire, pasi në banesën e tyre është gjetur kanabis sativa e mbjellë në vazo.
Në total u sekuestruan 72 bimë kanabis, vlera totale e së cilës shkonte në rreth 463,000 paund. Sipas policisë shqiptarët janë me banim në Birmingham. Disa prej tyre kanë lidhje familjare me njëri-tjetrin. Të arrestuarit janë:
Besmir Hysa, 19 vjeç – Dënim me 8 muaj burg dhe deportim
Valter Iouri, 44 vjeç – Dënim me 8 muaj burg, 200 orë punë të detyrueshme dhe gjobë
Jentom Hysa, 26 vjeç – Dënim me 8 muaj burg dhe deportim
Klintom Hysa, 20 vjeç – Dënim me 8 muaj burg dhe deportim
Florin Hysa,  29 vjeç – Dënim me 4 muaj burg dhe 200 orë punë të detyrueshme
Selman Hysa, 34 vjeç – Dënim me 8 muaj burg, punë të detyrueshme dhe gjobë.
Një tjetër i arrestuar identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, do të dalë në gjyq në muajin maj.

Related

Kronika 490617881642690929

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item