Kombëtarja në Euro 2016, fanella e re me simbolin e shqiponjës

Fanella e re e kombëtares shqiptare për Europianin e qershorit do të ketë të dizajnuar simbolin e saj, shqiponjën. Kjo e fundit është ...


Fanella e re e kombëtares shqiptare për Europianin e qershorit do të ketë të dizajnuar simbolin e saj, shqiponjën. Kjo e fundit është realizuar nga sponsori i ri teknik i kuqezinjve, “Marcon” dhe do të prezantohet sot.
Mësohet se dizajnimi i fanellës është realizuar nga një shqiptar, ndërkohë që sponsori teknik është një firmë e njohur italiane, e cila ka dizajnuar edhe fanellat e Lacios, Aston Vilës, PAOK-ut apo dhe Sporting Lisbonës. Fanella pritet të jetë një ndërthurje mes traditave shqiptare, me shqiponjën si simbol dhe modernes, pasi dizenjo është e veçantë.
Gjithashtu, në brendësi fanella pritet të ketë të ketë një shkrim të veçantë në gjuhën shqipe që do të jetë frymëzues për të gjithë personat që do ta mbajnë veshur atë.

Related

Sport 6222691691402295082

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item