Këto janë 14 këngët që kanë kaluar shifrën e një miliardë klikimeve në Youtube (VIDEO)

“Gangnam Style” nga PSY dhe “Baby” nga Justin Bieber, ishin dy videoklipet që vitin e kaluar kishin arritur shifrën e mbi...


“Gangnam Style” nga PSY dhe “Baby” nga Justin Bieber, ishin dy videoklipet që vitin e kaluar kishin arritur shifrën e mbi një miliarë shikimeve.
Javën e kaluar, listës së videoklipeve që kanë arritur mbi 1 miliard klikime në platformën më të madhe të videove, Youtube, i është shtuar edhe kënga “Lean On” e Major Lazer-it.
Më poshtë është lista e 14 këngëve që kanë kaluar shifrën e një miliardëve në Youtube:

1. PSY – “Gangnam Style” – 2.5 miliardë shikime2. Taylor Swift – “Blank Space” – 1.4 miliard shikime3. Wiz Khalifa ft. Charlie Puth – “See You Again” – 1.34 miliard shikime4. Mark Ronson ft. Bruno Mars – “Uptown Funk” – 1.28 miliard shikime5. Justin Bieber ft. Ludacris – “Baby” – 1.27 miliard shikime6. Taylor Swift – “Shake It Off” – 1.26 miliard shikime
7. Katy Perry ft. Juicy J – “Dark Horse” – 1.24 miliard shikime
8. Enrique Iglesias ft. Descemer Bueno and Gente de Zona – “Bailando” – 1.23 miliard shikime9. Katy Perry – “Roar” – 1.217 miliard shikime
10. Meghan Trainor – “All About That Bass” – 1.2 miliard shikime11. OneRepublic – “Counting Stars” – 1.1 miliard shikime12. Sia – “Chandelier” – 1.07 billion13. Major Lazer & DJ SNAKE ft. MØ – “Lean On” – 1.018 miliard shikime14. LMFAO ft. Lauren Bennett and GoonRock – “Party Rock Anthem” – 1.010 miliard shikime


Related

Video 9081772232109273830

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item