Kapet rrugës për në Siri djali i një zyrtari të Qeverisë së Kosovës

Visar Cakiqi, së bashku me të fejuarën e tij, pak para këtij Viti të Ri, ka nisur udhëtimin për në Siri, për t’iu bashkuar luftës e pë...


Visar Cakiqi, së bashku me të fejuarën e tij, pak para këtij Viti të Ri, ka nisur udhëtimin për në Siri, për t’iu bashkuar luftës e për t’u rreshtuar karshi grupit terrorist, ISIS.
Mirëpo, ata nuk kanë arritur në këtë destinacion. Janë ndaluar nga autoritetet e Turqisë në Aeroportin e Stambollit në mes datave 28-29 dhjetor.


Të nesërmen, sipas burimeve të “Kohës Ditore”, janë thyer mbrapsht në Prishtinë, duke i dorëzuar tek autoritetet kosovare. Cakiqi tashmë është në paraburgim derisa e fejuara e tij po mbrohet në liri.
Ai është edhe djali i një zyrtari në Qeverinë e Kosovës dhe njëherësh nënkryetarit të PDK-së në Podujevë, Ismet Cakiqi.

Related

Top Lajm 8380769954444336574

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item