Javën e ardhshme vjen acari. Temperaturat shkojnë deri në -10 gradë

Dimri i sivjet është karakterizuar nga një mot përgjithësisht i butë. Problematike kanë qenë vetëm reshjet e ditëve të para që shkakt...


Dimri i sivjet është karakterizuar nga një mot përgjithësisht i butë. Problematike kanë qenë vetëm reshjet e ditëve
të para që shkaktuan përmbytje në disa zona të vendit, por sërish temperaturat janë të larta.
Megjithatë kush mendoi se dimri ka ikur është gabuar. Ditët “e mira” përfundojnë sot. Nesër nis dimri i vërtetë.
Sipas meteorologëve të premten temperaturat do të pësojnë një ulje të menjëhershme në -3 gradë celsius.
Ato do të shoqërohen me reshje shiu në zonat e ulëta dhe dëbore në lartësi. E hëna e javës së ardhshme do të shënojë një tjetër ulje në -10 grade celsius. Bëhuni gati! Dimri po vjen!

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item