Ja mrekullia që bën lëkura e limonit

Si pasojë e dhimbjeve të ndryshme të trupit shpesh detyrohemi të përdorim ilaçe të cilat rezultojnë të pa efektëshme. Por për të ulu...


Si pasojë e dhimbjeve të ndryshme të trupit shpesh detyrohemi të përdorim ilaçe të cilat rezultojnë të pa efektëshme.
Por për të ulur dhimbjet e trupit ka edhe një metodë e cila është tërësisht natyrale. Mjafton të merrni pak levore limoni dhe pak vaj ulliri.
Përbërësit:
Merrni levorën e 4 limonave dhe futini në një kavanoz, më pas levoret mbuloni me vaj ulliri.
Mbylleni kavanozin dhe lëreni për dy javë.
Pas dy javësh mund ta përdorni përzierjen duke e lagur një garzë dhe duke e lyer pjesën ku këni dhimbje. Më pas vendin ku e keni lyer me përzierjen vendosni një shall leshi dhe mbështilleni me plasmas.
Kjo përzierje ndihmon të çlodhen enët e gjakut, për shkak të një efekt anti-inflamator.
Prandaj kjo metodë është shumë efektive kundër dhimbje të ndryshme të trupit.

Related

Shëndet & estetikë 3485363060495608479

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item