Ja momenti kur protestuesit i vunë flakën Qeverisë së Kosovës (Video)

Protestuesit i kanë vënë flakën një këndi të ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Disa protestues të maskuar kanë gjuajtur koktej molot...


Protestuesit i kanë vënë flakën një këndi të ndërtesës së Qeverisë së Kosovës.
Disa protestues të maskuar kanë gjuajtur koktej molotovi, përkundër se janë lutur nga drejtuesit e protestës dhe nga disa deputet opozitarë që të mos gjuajnë me asgjë të fortë në drejtim të objektit qeveritar.
Më pas protesta ka eskaluar, pasi policia është detyruar të gjuajë gaz lotsjellës.
Përleshja ende po vazhdon në mes të njësive të policisë dhe disa protestuesve.

Related

Top Lajm 7786670505311338982

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item