Itali: Tjetër shqiptar në pranga, furnizonte me heroinë bosin veronez

Policia italiane arreston një shqiptar 40-vjeçar pas katër muajsh kërkime. Besim Muha dyshohet si furnizuesi kryesor i bosit të drogës...


Policia italiane arreston një shqiptar 40-vjeçar pas katër muajsh kërkime. Besim Muha dyshohet si furnizuesi kryesor i bosit të drogës në Verona, Roberto Mengardo.
Muha i kishte dalë garant italianit për drogën, duke e pritur në portin e Brindizit, vend ku bosi i drogës u kap shtatorin e kaluar, teksa merrte një ngarkesë droge.
Por Muho arriti që të arratisej. Mengardo ishte koka e një rrjeti të organizuar droge me veprimtari në Verona, Pioneze dhe Bruxhine.

Related

Kronika 2600009537665589550

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item