Itali, therte qentë e rrugës dhe i servirte në restorantin kinez

Garazhi i shtëpisë ishte bërë një thertore: aty i therte kuzhinieri kinez qentë e rrugës. Më pas i ndante në pjesë dhe i gatuante për ...


Garazhi i shtëpisë ishte bërë një thertore: aty i therte kuzhinieri kinez qentë e rrugës. Më pas i ndante në pjesë dhe i gatuante për t’ua servirur klientëve në lokalin e tij, me pretendimin se kishte gatuar pjata të shijshme të ushqimit kinez.
Protagonisti i këtij restoranti  në Firence të Italisë është një kinez, që u denoncua në polici nga një telefonatë anonime.  Tani rrezikon një gjobë prej 30 mijë eurosh dhe dënimin me burg.
Ai u zbulua, por në botë ka ende shumë restorante kineze që e quajnë krejt normale therjen për gatim të maceve dhe qenve.

Related

Kronika 2798325281658421680

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item