Ish-gjenerali serb tregon si e vranë Adem Jasharin: Kishim spiunë (VIDEO)

Gjatë një interviste ish-gjeneral serb, i cili tregoi sesa spiunë dhe sesa herë ata mund ta vrisnin Adem Jasharin. “Ne ishim ne dijen...


Gjatë një interviste ish-gjeneral serb, i cili tregoi sesa spiunë dhe sesa herë ata mund ta vrisnin Adem Jasharin. “Ne ishim ne dijeni ne çdo hap qe bënte komandanti i shqiptareve Adem Jashari, pasi ne kishim spiune brenda dhe për ketë arsye ne dinim çdo gjë rreth tij se ku po shkonte e çka po bënte”.
Ai gjithashtu theksoi se në kohën e paraluftës dhe të pasluftës ishin shumë spiun shqiptare të cilët e kishin shitur veten dhe kombin e tyre për disa mijëra euro.
Ai tregon se ata mund ta kishin vrarë Adem Jasharin kur të donin dhe ku të donin madje mund ta zinin edhe të gjallë. Ish-gjenerali tregoi edhe pse u masakrua familja Jashari.
“Ne mund ta vritnim Adem Jasharin kudo dhe kurdo, madje edhe mund ta zinim edhe të gjallë mirëpo ne i vramë familjen për t’i dërguar një mesazh ndërkombëtareve.”
Ai tregoi se 3 spiune ishin të afërm të Adem Jasharit mirëpo nuk përmendi emra, ndërsa si spiuni me i madh tha qe ishte një ish-ministër, raporton “Zëri”.
“Ministri na informonte për çdo gjë madje edhe për detajet me te vogla, pasi ne ia mbushnim xhepin plot me para të thata, atij të themi i pëlqenin shume paratë”.

Related

Video 6738796989592613837

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item