HETIMET/ Bandat shqitare të drogës në Itali, Spanjë e Holandë, lajnë hesapet në Shqipëri

Ditët e fundit në vend kanë ndodhur disa vrasje mafioze. Për këtë arsye, policia ka nisur hetimet jo vetëm për këto vrasje, por dhe ...


Ditët e fundit në vend kanë ndodhur disa vrasje mafioze.
Për këtë arsye, policia ka nisur hetimet jo vetëm për këto vrasje, por dhe grupet kriminale që qendrojnë pas tyre, çka solli dje edhe ndalimin e tre vrasësve me pagesë në Durrës.
Nga burime konfindenciale të TemA mesohet se policia po heton dy grupe kriminale me veprimtari te larte kriminale ne fushen e narkotikeve.
Aktiviteti i ketyre dy grupeve zhvillohet ne Itali, Spanje e Hollande.
Sipas burimeve të TemA-s, aktiviteti i ketyre grupeve eshte i shtrire ne vite dhe ka prodhuar nje sere ngjarjesh te renda kriminale.
Mes tyre, vrasje, plagosje dhe tentative vrasje ne Shqiperi e Hollande:
Korrik 2013, vrasje ne zonen e Shijakut.
Qershor 2014, tentative vrasje ne zonen e Shijakut.
Korrik 2015, tentative vrasje ne Tirane.
Dhjetor 2015, dy te plagosur ne Hollande.
Shkaku, sipas burimeve, është prishja e pazareve per trafikun e droges dhe konkurrenca mes tyre per zona influencash.

Related

Kronika 7186550842672722067

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item