“Heronjtë tanë janë gjallë”, ‘Sulltani’ i bën film vetes

Rexhep Taip Erdogan ka vendosur të bëjë një film për veten e tij. Siç raportojnë mediat turke Erdogan do xhirojë një film mbi jetën ...


Rexhep Taip Erdogan ka vendosur të bëjë një film për veten e tij.
Siç raportojnë mediat turke Erdogan do xhirojë një film mbi jetën e tij që pritet të nisë xhirimet javën e ardhshme.
Filmi do të nisë me fëmijërinë e Erdogan në Kasimpasha, mëpas vitet si kryebashkiak mes 1994 dhe 1998, burgosjen në 1999 dhe deri ditët e sotme.
“Ditët e sotme bëhen filma për Spiderman, Superman apo Batman, heronj që nuk kanë ekzistuar. Ne kemi heroin tonë dhe është i gjallë”, tha producenti i filmit Ali Avxhi.

Related

Top Lajm 2323394047662997560

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item