Francë, orteku shkakton tragjedi në Alpe

Dy studentë të vdekur e disa të plagosur Tragjedi në alpet franceze, ku disa studentë të shoqëruar nga profesorët e tyre janë përfsh...

Dy studentë të vdekur e disa të plagosur


Tragjedi në alpet franceze, ku disa studentë të shoqëruar nga profesorët e tyre janë përfshirë nga një ortek në lokalitetin “Les Deux Alpes”. Nga mediat franceze raportohet për dy të vdekur, ku njëri është vetëm 14 vjeç, si dhe 3 të tjerë mbetën të plagosur, 2 prej të cilëve në gjendje jo të qëndrueshme shëndetsore. Një masë e madhe bore iu drejtua pistës së zezë në Bellecombe, ku gjendej grupi i studentëve dhe profesorëve, duke i zvarritur ata në kodër. Në momentin e arritjes së ekipeve të shpëtimit, 4 nga studentët ishin në arrest kardiak, ku pas disa çastesh 2 prej tyre humbën jetën. Ndërkohë BBC shkruan se 5 studentë nga grupi i ekskursionit rezultojnë të humbur.

Related

Bota 1116273420430421351

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item