Fjalimi i Obamës para Kongresit: Trump, më i rrezikshëm se IS

Barack Obama ka mbajtur mbrëmjen e djeshme fjalimin e tij të përvitshëm mbi situatën e vendit. Ai nuk ngurroi të sulmojë sërish kandid...

Barack Obama ka mbajtur mbrëmjen e djeshme fjalimin e tij të përvitshëm mbi situatën e vendit.
Ai nuk ngurroi të sulmojë sërish kandidatin republikan Donald Trump.
“Trump është më i rrezikshëm se IS”, tha presidenti i Amerikës në fjalimin e tij.
Fraza e tij hapi shumë diskutime për shkak të sulmit ndaj Trump por edhe faktit se Obama deklaroi se nuk do të përfshihet në fushatën zgjedhore.
“Kur politikanët fyejnë myslimanët, dëmtojnë sigurinë e vendit. Është një gjë e gabuar dhe na bën një popull të vogël në sytë e botës”, tha Obama./tema

Related

Top Lajm 3428616438999580806

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item