Elina Duni shpallet këngëtarja më e mirë e xhazit (VIDEO)

Ka nisur me mbarësi viti 2016-të për artisten shqiptare Elina Duni. Kjo pasi falë albumit të ri “Dallëndyshe”, Elina është rendit...


Ka nisur me mbarësi viti 2016-të për artisten shqiptare Elina Duni.
Kjo pasi falë albumit të ri “Dallëndyshe”, Elina është renditur e para në klasifikimin e 10 artistëve dhe grupeve më të mira të xhazit për vitin 2015-të, të publikuar nga gazeta zviceriane “Aargauer Zeitung”.
“Është për t’u vlerësuar fakti se si artistë si Elina Duni e kanë zgjeruar konceptin e të bërit muzikë xhaz”, është shprehur një ekspert i fushës për këtë gazetë.

Related

Showbiz 845206673620294993

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item