Ekzekutim në aksin Lushnje-Fier, 1 i vdekur e 2 të plagosur

Një person është vrarë me armë zjarri pasditen e kësaj të premteje në autostradën Lushnje-Fier. Lajmin e bëjnë të ditur burime policore ...


Një person është vrarë me armë zjarri pasditen e kësaj të premteje në autostradën Lushnje-Fier.

Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave trupi i viktimës është gjetur në bordin e një makine në vendin e quajtur Mulliri i Artë.

Nga burimet mësohet se dy persona që udhëtonin në të njëjtën makinë me viktimën kanë mbetur të plagosur nga të shtënat.

Agjentët e antikrimit të Drejtorisë së Policisë së Fierit që kanë mbërritur në vendin e ngjarjes kanë bërë verifikimet e para prej nga kanë zbuluar se, viktima është shtetasi Denis Kasa, 43 vjeç nga Patosi, ndërsa të plagosurit shtetasit Elton Margariti dhe Klement Kastrati.

Të njëjtat burime saktësojnë se, në vendin e ngjarjes automjeti në të cilin ndodheshin tre personat është gjetur në flakë, ndërsa pranë tij janë gjetur një armë zjarri e tipit Kallashnikov, dy krehëra, si dhe gëzhoja automatiku e pistolete.

Ndërkohë, rreth 1 kilometër më tej është gjetur edhe një automjet tjetër i përfshirë nga flakët, që dyshohet të jetë i autorëve të atentatit të armatosur.

Related

Kronika 828913161918008532

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item