E pabesueshme! Shtypni këtë pikë për 2 minuta dhe shikoni çfarë ndodh me ju

Shumica prej nesh kemi përjetuar një ndjenjë të tmerrshme,ku zemra fillon të rrahë fort dhe duket sikur do të dalë nga kraharori. Një ...


Shumica prej nesh kemi përjetuar një ndjenjë të tmerrshme,ku zemra fillon të rrahë fort dhe duket sikur do të dalë nga kraharori.
Një gjë e tillë ndodh zakonisht tek njerëzit që janë nervozë dhe kanë ankth, por mund jetë edhe shenjë e një problemi shëndetësor me zemrën.
Problemi mund të kontrollohet dhe trajtohet duke relaksuar të gjithë trupin dhe rritur qarkullimin e gjakut në trup. Për të lehtësuar ankthin, nervozizmin dhe ulur rrahjet e zemrës, duhet të ushtroni presion mbi këtë pikë për rreth 1-2 minuta.
Mjafton vetëm të vendosni gishtin mes gjoksit dhe ushtroni pak forcë për rreth 2-3 minuta ndërsa merrni frymë thellë. Një metodë e tillë do t’ju ndihmojë për uljen e tensionit të gjakut, nervozizmit, ankthit, depresionit etj. Ajo ndihmon gjithashtu për trajtimin e astmës, kollës, dhimbjeve të fytit dhe problemeve të ndryshme me gjirin.

Related

Shëndet & estetikë 5008740649438799569

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item