Baza sekrete e SHBA: Çfarë po bën në veri të Sirisë?

Shtetet e Bashkuara kanë një bazë sekrete në veri të Sirisë, ekzistencën e të cilës askush nuk e ka ditur deri tani. Disa pamje sate...


Shtetet e Bashkuara kanë një bazë sekrete në veri të Sirisë, ekzistencën e të cilës askush nuk e ka ditur deri tani.
Disa pamje satelitore të publikuara nga BBC tregojnë punimet e SHBA në bazën në Siri.
Zona është e kontrolluar nga peshmergat kurdë dhe po ndërtohet një pistë e gjatë për uljen e avionëve.
Baza është në Rmeilan, në provincën e Hassakeh, fushëbeteja e kurdëve me IS.
Pista është zgjatur nga 700 metra në 1,3 kilometra, të mjaftueshme për të ulur çdo tip avioni.
BBC ngre hipotezën se SHBA është duke përgatitur ndonjë sulm masiv ndaj xhihadistëve por deri tani nuk ka asgjë zyrtare./a.l
TemA

Related

Top Lajm 558233447501355253

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item