Basha uron Kadarenë për 80-vjetorin e lindjes

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar shkrimtarin e madhe Ismail Kadare me rastrin e 80-vjetorit të lindjes. Me anë të ...


Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar shkrimtarin e madhe Ismail Kadare me rastrin e 80-vjetorit të lindjes. Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook”, Basha shkruan se kjo është një ditë e shënuar për të gjithë shqiptarët.
“Me rastin e 80-vjetorit i uroj ditëlindjen shkrimtarit tonë të madh kombëtar Ismail Kadare. Një ditë e shënuar jo vetëm për të dhe familjen Kadare, por për të gjithë shqiptarët kudo që janë”, shkruan Basha në “Facebook”.

Related

Kultura 5599729386068551206

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item