Arrestohen tre doganierë në Gjirokastër dhe një tregtare

Lejuan mallrat kontrabandë Tre doganiere perfunduan ne pranga ne Gjirokaster.  Ndaj tyre jane ngritur akuza per kontrabande dhe korrup...

Lejuan mallrat kontrabandë


Tre doganiere perfunduan ne pranga ne Gjirokaster.  Ndaj tyre jane ngritur akuza per kontrabande dhe korrupsion ne doganen e Kakavijes. Sipas policise ne pranga perfundoi edhe tregtari  Edison Qose , 42 vjeç nga Tirana. Në aksin rrugor Kakavije –Tepelenë policia zbuloi ne mjetin e tij  1.3 ton mallra ushqimor, të cilat i kishte sjellë nga Greqia nëpërmjet Pikës Doganore Kakavije duke shmangur detyrimet doganore,duke i dhënë doganierit të turrnit 200 Euro. Doganieri qe ka marre rrufshetin Ilirian Ymeraj nga Fieri u arrestua bashke me dy te tjeret Islam Thanen dhe Eneida Çuçin nga Gjirokastra. Keta ted y akuzohen per shperdorim te detyres.

Related

Kronika 6069695034978960359

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item