Anija gjigante gati në mbytje lëviz drejt Francës (FOTO)

Anija e mallrave “Modern Express”, e anuar po lëviz ngadalë drejt brigjeve franceze në Atlantik. Kapiteni i anijes dërgoi të mar...Anija e mallrave “Modern Express”, e anuar po lëviz ngadalë drejt brigjeve franceze në Atlantik.

Kapiteni i anijes dërgoi të martën një sinjal SOS dhe ekuipazhi prej 22 vetash u evakuua nga helikopterët spanjollë.

Ekipet e shpëtimit po përpiqen ta tërheqin me rimorkiator. “Express Modern” ka në depot e saj 3600 ton lëndë druri.

Shkaku i animit nuk është ende i qartë.

Anija gjigante gati në mbytje lëviz drejt FrancësAnija e mallrave “Modern Express”, e anuar po lëviz ngadalë drejt...
Posted by Tetova News on Saturday, January 30, 2016

Related

Botë 8547110715858382589

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item