25 vendet më të varfëra në botë, sipas CIA-s

Maqedonia është pozicionuar në vendin e 66­-të në listën prej 167 vendeve në botë sipas indeksit të korrupsionit për vitin 2015, që e pu...


Maqedonia është pozicionuar në vendin e 66­-të në listën prej 167 vendeve në botë sipas indeksit të korrupsionit për vitin 2015, që e publikoi sot “Transparency International“. Nga vendet e rajonit, Sllovenia është në vendin e 35­-të, Kroacia në vendin e 50-­të, Greqia në vendin e 58-të, Mali i Zi në vendin e 61-të, Turqia në vendin e 66-­të, Bullgaria në vendin e 69-të, Serbia në vendin e 71­-të, Bosnje HHHercegovina në vendin e 76-të, Shqipëria në vendin e 88­të, Kosova në vendin e 103­të. Më pak korrupsion sipas “Transparency International”, ka në Danimarkë, Finlandë, Suedi, Zelandë të Re dhe Holandë, ndërsa më shumë në Somali, Korenë Veriore, Afganistan dhe Sudan. /SHENJA/

Related

Top Lajm 5072229847196031148

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item