E premte, Janar 19, 2018

Aktualitet

Ivanov nuk e dekreton Ligjin për përdorimin e gjuhëve

Presidenti maqedonas Gjorgje Ivanov ka bërë të ditur sot se nuk do ta nënshkruaj ligjin për gjuhët të cilin e miratoi parlamenti i Maqedonisë...

Sondazhi: Shqipëria, vendi më pak fetar në Ballkan

Ndonëse feja mbetet e fuqishme në rajonin e Ballkanit sipas një sondazhi botëror, Shqipëria dallon nga vendet e tjera me një përqindje më të...

Kronika

Misteri i vdekjes së shqiptares në Francë

Një ditë vjeshte me diell, në Shtator të vitit 2014, trupi i një gruaje doli në anë të kanalit Lunel, në kënetën e Montpellier,...

“Zot” të kokainës dhe marijuanës, arrestohen 6 shqiptarë në Itali. Kanë...

Gjashtë shqiptarë janë arrestuar nga Skuadra Mobile në Varese për shitjen e marijuanës dhe kokainës. Mediat e vendase shkruajnë se hetimet filluan në dhjetor...

Bota

Italia kërkon 30 mijë punonjës sezonalë. Aplikimi nis më 23 janar

Është botuar në Gazetën Zyrtare Itali, dekreti i flukseve për vitin 2018, hyrja e punonjësve jokomunitarë në këtë shtet për vitin 2018. Pothuajse të gjitha...

Tunizia, shtatë vjet pas “Pranverës Arabe”

Janë mbushur shtatë vjet që nga rrëzimi i regjimit shtypës në Tunizi. Dje tunizianët i kujtuan ngjarjet e 14 janarit, 2011 me një valë...
Ad box 1

Më të lexuara

Kulturë

Kuriozitete

Histori personale

Jetë & Stil

“Seks me femra dhe udhëtime nëpër botë pa para”-çmenduritë e 25...

Një i ri ka udhëtuar nëpër botë duke përdorur rrjetin "Tinder" për akomodim, ndërsa udhëtimin e ardhshëm e planifikon në Zelandën e Re. Gjatë verës...

“Të rrosh a të mos rrosh?” Kjo është dilema më e...

Jeta është gjëja më e shtrenjtë që na është falur dhe si e tillë ajo meriton respektin e duhur nga ne. Nga njëra anë,...

Shëndeti

Sport

Cikalleshi i frikshëm, përmbys Beshiktashin me 2 gola brenda 3 minutave...

Sokol Cikalleshi ka shkëlqyer sot në takimin e Kupës së Turqisë duke shënuar dy gola në fitoren e skuadrës së tij kundër Beshiktash. Takimi u...

Walcott kalon tek Evertoni, lë pas 12 vitesh Arsenalin

Në vitin 2006, Arsene Wenger e prezantoi si një nga futbollistët që do të shkruanin historinë e Arsenalit, ndërsa sot 12 vite më vonë,...

Manchester United shkatërron Stoken e Xherdan Shaqirit

Manchester United ka shënuar fitore të lehtë në ‘Old Trafford’ ndaj Stoke City. ‘Djajtë e Kuq’ me një performancë të mirë kanë mposhtur 3:0 skuadrën...

Kuriozitete